Time's Up karty postaci

Time’s Up! – opinia o grze

TimesUp Celebrity 2 okładkaJeżeli lubisz gry słowne (jak my) i lubisz też kalambury, to gra Time’s Up! powinna Cię zainteresować! Super pozycja na spotkanie towarzyskie czy imprezę – proste reguły, szybkie rozgrywki emocje i śmiech. Dla każdego, bez wyjątku 🙂

Time’s Up! to zespołowa gra karciana polegająca na szybkim przekazywaniu i zgadywaniu haseł (postaci popkultury). Składa się z 3 rund – w dwóch pierwszych opisujemy hasła słowami, w trzeciej gestami. W każdej rundzie mamy 30 sekund na przekazywanie haseł.  Wybieramy 40 losowych kart na rozgrywkę – w każdej rundzie wykorzystujemy te same karty, o tym samym kolorze. Dzielimy się na drużyny – min. dwie osoby w drużynie. Osoby prezentujące hasła zmieniają się kolejno co turę, także każdy ma szansę się wykazać! Grę wygrywa drużyna, która ma największą liczbę punktów – najwięcej trafionych haseł. I w sumie to wszystko o grze 😉 Po więcej szczegółów dotyczących rozgrywki zapraszam niżej ↴

Time's Up! karty gry

Time’s Up! – zasady gry

Runda 1.
W pierwszej rundzie gracz w 30 sekund próbuje przekazać hasło swojej drużynie używając nieograniczonej liczby słów (tylko słów, lecz nie mogą być to wyrazy, które brzmią podobnie do hasła). Drużyna może zgadywać dowolną liczbę razy – aż do udzielenia poprawnej odpowiedzi lub do skończenia czasu. Wg instrukcji karty nie można pominąć i trzeba opisywać postać do skutku lub końca czasu. Można nieco uelastycznić zasady (jak zrobiliśmy) i wprowadzić możliwość pomijania kart – jest kilka postaci, których w ogóle nie kojarzyliśmy. Na koniec rundy hasła “zgadnięte” należy policzyć i wynik wpisać na karteczkach (specjalnie przygotowane do gry).

Runda 2.
Tasujemy karty z hasłami. Gracz przekazuje hasła (z tej samej puli co w rundzie pierwszej) używając jednego wyrazu. Drużyna ma tylko jedna szansę na udzielenie odpowiedzi. Dlatego warto słuchać opisów postaci w 1-ej rundzie i wybrać to słowo, które najbardziej kojarzy się z postacią. W tej rundzie karty można pomijać (wg instrukcji). Jak w rundzie poprzedniej podsumowujemy wynik gry i zapisujemy na kartce.

Runda 3.
Ponownie tasujemy hasła. I w trzeciej rundzie zapominamy o słowach i skupiamy się na tym, co widzimy! Gracz przez 30 sekund musi hasła pokazywać (kalambury). Może dodatkowo wydawać dźwięki i nucić. Tak jak w rundzie drugiej drużyna ma tylko jedną możliwość udzielania odpowiedzi. Gdy karty z hasłami się skończą dopisujemy uzyskane w tej rundzie punkty i sumujemy z tym z rund poprzednich. Drużyna, która uzyskała największą liczbę punktów WYGRYWA!

Time’s Up! – nasza ocena

Wykonanie: (4,0 / 5)
Grywalność: (4,0 / 5)
Towarzyskość: (4,5 / 5)
Fabuła: (2,0 / 5)

Grze zdecydowanie towarzyszy duża dawka emocji, szczególnie spowodowana “uciekającym” czasem. Ale przede wszystkim żadna rozgrywka nie obejdzie się bez ogromu śmiechu i żartów. Szczególnie, kiedy zaczyna się ostatnia runda, gdy zaczyna się pantomima 🙂 Rozgrywka trwa do 20-40 minut (oczywiście w zależności od liczby graczy i drużyn), ani minuty nie będziesz się nudzić. Oczywiście gra idealnie nadaje się na imprezę, ale trzeba pamiętać o wnikliwym słuchaniu tego jak opisywane są postaci – to bardzo pomaga w drugiej rundzie gry. Jeden minus – gra zawiera 220 kart, czyli 880 haseł postaci – niby dużo, ale wystarczy, że raz przypiszemy skojarzenie do danej postaci to ono zostanie zapamiętane. Powtarzając grę w tym samym gronie używamy tych haseł, które już zostały przypisane do postaci. I to nic dziwnego, tak działa nasz mózg, ale gra troszkę na tym traci.

Time’s Up! zawartość pudełka:

  • instrukcja
  • woreczek
  • klepsydra
  • 220 kart
  • notes do zapisywania wyników

Time's Up! zawartość pudełka

Zobacz również

Gry zespołowe na imprezę - Mafia

Mafia – recenzja gry

Gra Mafia to świetny przykład jak nauki psychologiczne przenikają z sal wykładowych do popkultury i
Wsiąść do pociągu - zółta trasa

Wsiąść do pociągu – jaką podstawę wybrać?

Z tuzinami nagród oraz ponad 6 milionami sprzedanych egzemplarzy seria gier Wsiąść do pociągu jest
Wsiąść do pociągu - wagony i dworce

Wsiąść do pociągu: Europa – recenzja gry

Wsiąść do pociągu: Europa to świetna strategiczna gra planszowa dla całej rodziny. Jej przejrzyste zasady

2 thoughts on “Time’s Up! – opinia o grze”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *