Time's Up zawartość pudełka

Time’s Up! Celebrity 2 – opinia o grze

TimesUp Celebrity 2 okładka Time’s Up! Celebrity 2 to jedna z kilku wersji popularnej serii gier imprezowych Time’s Up!. Tutaj zawodnicy muszą zmierzyć się z hasłami postaci z popkultury. Szybka, około półgodzinna rozgrywka, gdzie nie tylko siedzisz za stołem i bawisz się w skojarzenia. Musisz również swoim ciałem, ruchami przedstawiać hasła zapisane na kartach. Takie kalambury, ale w nieco innym, bardziej urozmaiconym wydaniu 😉

Na czym polega pojedynek? Dzielimy się na drużyny, wybieramy do rozgrywki 40 losowych kart, z których będziemy korzystać do końca gry ( a dokładnie z haseł o tym samym kolorze). Przygotowujemy klepsydrę odmierzającą czas –30 sekund na każdą rozgrywkę.

Rozpoczynamy pierwszą rundę, gdzie jedna z osób z drużyny bierze do ręki wszystkie karty i po kolei próbuje opisać przedstawione na niej hasło dowolną liczbą słów (niesynonimicznych). Każdy gracz opisujący hasło kolekcjonuje te karty, których hasła zgadła jego drużyna. Hasła są przedstawiane przez każdego członka drużyny (raz jedna drużyna, raz druga, hasła przekazywane zgodnie ze wskazówkami zegara). Pierwsza runda kończy się, kiedy wszystkie hasła zostaną odgadnięte. Każda z grup liczy zdobyte hasła i zapisujemy ich wyniki na przygotowanych specjalnie karteczkach. Druga runda przebiega na takich samych zasadach z jednym wyjątkiem – hasła opisywane są za pomocą jednego słowa. W rundzie trzeciej hasła są pokazywane 😉 Szczegółowe zasady gry poznasz we wpisie Time’s Up Party. Tam opisaliśmy dokładnie każdą rundę.

Time's Up! karty gry

Time’s Up Celebrity 2! – nasza ocena

Wykonanie:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Grywalność:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Towarzyskość:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Fabuła:2 out of 5 stars (2,0 / 5)

Time’s Up Celebrity 2 to średnio zaawansowana wersja tej gry. Naszym zdaniem bardziej niż Time’s Up Party nadaje się na imprezę. Dlaczego? Może hasła nie są tak bardzo zróżnicowane jak w wydaniu Party (tutaj oprócz postaci mamy tytuły, budowle), ale są po postu łatwiejsze, bardziej popularne, dzięki czemu rozgrywka jest przyjemniejsza. I krótsza.

Ale! Jak każda gra z tej serii jest skutecznym sposobem na ożywienie, ubarwienie każdego spotkania towarzyskiego. Dostarcza wiele śmiechu, wielu zabawnych sytuacji – szczególnie gdy dochodzi do pantomimy. Aczkolwiek wymaga ona od zawodników otwartości i dystansu do siebie. Jak w każdej grze towarzyskiej jesteśmy narażeni na komentarze innych graczy. Trzeba spróbować, żeby się przekonać.

Time’s Up Celebrity 2! zawartość pudełka:

  • instrukcja
  • woreczek
  • klepsydra
  • 220 kart
  • notes do zapisywania wyników
  • książeczka z informacjami o słynnych osobach występujących na kartach

Zobacz również

Pędzące ślimaki - figurki ślimaków

Pędzące ślimaki – recenzja gry

Nastała jesień, zatem wrzucamy propozycję jesiennej gry dla dzieci. Grafika na planszy do gry to
Wsiasc do pociagu pierwsza podroz - zdjęcie wyróżniające 2

Wsiąść do Pociągu: Pierwsza podróż – recenzja gry

O pełnej wersji (mam na myśli - dla dorosłych) Wsiąść do pociągu już pisaliśmy tutaj
Big Deal - okładka

Big Deal – recenzja gry

Big Deal to kolejna opisywana już przez nas szybka gra karciana, a jak wiemy takich

2 thoughts on “Time’s Up! Celebrity 2 – opinia o grze”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *