Magiczny labirynt gra

Magiczny labirynt – recenzja gry

Magiczny labirynt to kolejna gra dla dzieci z serii “kupiliśmy egzemplarz na prezent dziecku, ale dlaczego nie kupiliśmy od razu drugiego dla nas?” 😀

Dlaczego labirynt? 
Ponieważ jest tajemniczy labirynt do pokonania. 

Dlaczego magiczny? 
Ponieważ ściany labiryntu są ukryte, niewidzialne i tylko moce Twojego mózgu, pamięci potrafią odnaleźć drogę do magicznych symboli. Zadaniem graczy jest odnalezienie ukrytych przejść omijając czyhające na nich przeszkody. Magiczny labirynt to zupełnie nowe wydanie gry typu “memory”, zdecydowanie zachwyca formą i pomysłem na grę pamięciową i towarzyską jednocześnie.

Magiczny labirynt – zasady gry

Celem gry jest dotarcie zawodników (jednego z czterech możliwych w grze) do wylosowanego wcześniej i położonego na planszy symbolu.

Ale zanim o rozgrywce – kilka słów o elementach. A elementy są tutaj kluczowe, nawet pudełko jest niezbędną częścią rozgrywki, bo właśnie na pudełku i przygotowanym specjalnie korytku układamy z drewnianych elementów labirynt, który następnie przykrywamy planszą podłogi. 

Mabiczny Labirynt drewniane ściany

Gdzie sens? Gdzie logika – zapytacie. Jaka jest trudność w poruszaniu po labiryncie, który jest pod planszą? 

Wszystko się rozjaśnia po zaglądnięciu do woreczka, z którego wyjmujemy pionki, do których przyczepione (na magnes) są metalowe kulki. Ułożone pod podłogą drewniane ściany labiryntu blokują niektóre przejścia na planszy i jeżeli wykonamy nieprawidłowy ruch metalowa kulka zostanie rozdzielona z pionkiem i spadnie do jednego z czterech narożników. 

Magiczny labirynt - pionek z kulką

W grze bierze również udział kostka, która wskazuje nam ile ruchów mamy do wykonania w naszej turze. A turę zaczynamy właśnie od rzutu kością i przesuwamy się (wyłącznie pionowo i poziomo) o maksymalnie tyle pól, ile oczek na kostce wyrzuciliśmy (możemy wykonać mniej ruchów). Pionki po planszy przesuwamy zdecydowanym ruchem, tak, żeby nie było wątpliwości, że zbyt wolny ruch pomaga nam wyczuć czy przypadkiem nie trafiliśmy na ścianę. 

Jeżeli trafiliśmy na ścianę i kulka spada – tracimy kolejne ruchy i nasza tura kończy się, a nasz pionek wraca do narożnika początkowego. Jeżeli natomiast nasz ruch kończy się na polu z symbolem – zabieramy ten symbol, układamy przed sobą, losujemy kolejny i układamy na planszy w oznaczonym miejscu. 

Wygrywa zawodnik, który jako pierwszy zdobędzie pięć symboli.

Zawartość opakowania

  • piętrowa plansza (podziemny labirynt oraz plansza-podłoga)
  • 24 drewniane ściany
  • 24 żetony z magicznymi symbolami
  • 1 płócienny woreczek
  • 1 kostka do gry
  • 4 metalowe kulki
  • 4 magicy
  • instrukcja
Magiczny Labirynt zawartość pudełka

Gra wykonana jest naprawdę porządnie. Bardzo doceniamy to, że zarówno pionki-magicy jak i ściany labiryntu są drewniane. Pionki magików są duże, dzięki temu poruszanie się po planszy jest wygodne. Plansza i symbole z woreczka, ich grafika są bardzo ładne, pasują do nastroju gry. Jedynym elementem, który już na początku nam się nie spodobał jest korytko do układania ścian. Jest nietrwałe, już po drugiej czy trzeciej rozgrywce podekscytowane dzieciaki, chciały szybko zmieniać układ labiryntu, co automatycznie naruszyło otwory korytka – rozszerzyły się i nie trzymały już stabilnie ścianek. Fajnie jakby ten element, który aktualnie wykonany jest z tektury został zastąpiony drewnem (lub plastikiem – w ostateczności).

Magiczny labirynt – nasz opinia

Wykonanie:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Regrywalność:4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)
Interakcja z innymi graczami:3 out of 5 stars (3,0 / 5)
Magiczny Labirynt plansza

Chciałam już to napisać na wstępie, ale stwierdziłam, że to lekka przesada. Ale teraz już mogę. Tak walentynkowo: miłość od pierwszego wejrzenia. Ta gra skradła nasze serca! I dzieciaków w sumie też. Była to jedna z 3 podarowanych  w tym samym czasie gier, ale to właśnie Magiczny labirynt wśród najmłodszych wzbudził największe zainteresowanie. Zakładamy, że głównie to zasługa innowacyjnej formy gry (inna od tych standardowych, które dzieci już znają) – układanie labiryntu, spadająca kulka, symbole na planszy, symbole w woreczku. 

Gra niepodważalnie jest świetną nauką logicznego myślenia, ćwiczeniem pamięci i koncentracji. Obserwowaliśmy dzieci podczas gry i naprawdę dobrze się bawiły, a gra nie wywoływała negatywnych emocji – a przecież dawka rywalizacji w grze jest duża. Dzieci były podekscytowane tym, że zapamiętały, gdzie jest przejście i nie ukrywały zadowolenia, a nawet dzieliły się wiedzą z innymi zawodnikami :). Doceniamy bardzo tę grę za formę – pomysł na takie wykonanie gry memory – super! Jedynym minusem tej gry, o którym już wspomniałam już wyżej jest to nietrwałe korytko. Ale absolutnie ta mała wada nie wykreśla tej gry z naszej topowej listy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.