Monopoly Junior: My Little Pony - figurki kucyków

Monopoly Junior: My Little Pony – opinia o grze

Monopoly Junior: My Little Pony - okładkaMonopoly Junior: My Little Pony to uproszczona i przystosowana do dzieci wersja kultowej już gry Monopoly. Co ciekawe oryginalna, podstawowa wersja Monopoly powstała w 1935 roku! Od tego czasu wydawnictwo Hasbro stworzyło już niezliczoną liczbę jej wersji, a proces kopiowania jej mechaniki przyśpieszył w ostatnich latach na fali właśnie bajek dla najmłodszych. Jedną z takich wersji jest właśnie Monopoly Junior: My Little Pony, która oparta jest na popularnej bajce o tym samym tytule. Jeśli zatem Wasze dzieci są wielkimi fanami tych kolorowych kucyków, przeczytajcie koniecznie poniższą recenzję!

Myślę, że nie trzeba dokładnie opisywać na czym polega sama gra. Pewnie każdy z nas spotkał się w swoim życiu z grą Monopoly cz bliźniaczym Eurobiznes. Warto jednak wspomnieć czym charakteryzuje się kucykowa wersja. Przede wszystkim zamiast pionków używamy do poruszania się po planszy figurek kucyków, które są naprawdę dobrze wykonane. Cała plansza jest niesamowicie kolorowa, a do oznaczania wykupionych przez nas pól używamy żetonów tęczy. Nawet walutę zastąpiono… Serduszkami!

Monopoly Junior: My Little Pony - opakowanie

Skupienie się producentów gry na wykonaniu i kolorach odbiło się niestety na jej fabule. Karty Przygód Znaczkowej Ligi, których zadaniem powinno być wprowadzenie losowości i emocji do gry, oferują jedynie kilka opcji w tym: wpłać pieniądze albo idziesz do więzienia (tracisz jedną kolejkę). Dlatego z perspektywy osoby dorosłej gra jest najzwyczajniej w świecie nudna. Gdy na polu gry zostaje tylko dwóch graczy, a niemal wszystkie miejsca są wykupione, gra ciągnie się w nieskończoność.

Jednak gra nie była tworzona z myślą o dorosłych. Warto więc przedstawić perspektywę młodszych graczy. Grałem w tę grę z 3 i 6-latką i muszę przyznać, że dziewczynki bawiły się super. Możliwość poruszania się ich ulubionymi bohaterami sprawiała im olbrzymią frajdę, a banalne, z mojej perspektywy, decyzje ekonomiczne sprawiały, że musiały się nieco nagłówkować. Naprawdę świetnie odnajdywały się w tym kolorowym świecie gry Monopoly Junior: My Little Pony.

Monopoly Junior: My Little Pony - karty gry

Zawartość pudełka:

  • plansza
  • 32 żetony tęczy
  • 4 plastikowe pionki kucyków
  • 16 kart Przygód Znaczkowej Ligi
  • 16 kart z kucykami
  • 70 serduszek
  • pudełko na klejnoty Harmonii
  • 1 kostka
  • instrukcja

Jak już wspomniałem wcześniej: figurki kucyków są po prostu świetne. Nawet jeśli sama gra nie przypadnie dzieciom do gustu, to na pewno ucieszą się z kolejnych zabawek 😉 Pozostałe elementy wykonane są poprawnie z małym wyjątkiem: pudełko na klejnoty Harmonii służące do przechowywania kart Przygód popsuło się bardzo szybko 🙁

Monopoly Junior: My Little Pony - Karty Przygód Znaczkowej Ligi

Monopoly Junior: My Little Pony – Nasza ocena

Wykonanie:3.5 out of 5 stars (3,5 / 5)
Grywalność:3.5 out of 5 stars (3,5 / 5)
Towarzyskość:4 out of 5 stars (4,0 / 5)
Fabuła:2.5 out of 5 stars (2,5 / 5)

Gra świetnie sprawdzi się dla dzieci do 10 lat. Szczególnie te, które są fanami bajki mogą być wprost zachwycone planszówką. Myślę, że pod taką właśnie grupę docelową była tworzona ta gra. Więc jeśli nie kupujecie jej dla tego typu odbiorców, zdecydowanie powinniście poszukać czegoś innego. Nasze propozycje znajdziecie na tej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *